Anasayfa / Haberler / Apple kablosuz şarj mevzusunda uzmanlaşmış PowerbyProxi’yi satın aldı

Apple kablosuz şarj mevzusunda uzmanlaşmış PowerbyProxi’yi satın aldı

Apple kablosuz şarj mevzusunda uzmanlaşmış PowerbyProxi'yi satın aldı

Uslu telefon serisine kablosuz şarj özelliği kazandıran Apple, Yeni Zelanda merkezli bir firma olan PowerbyProxi‘yi söylenmeyen bir değer karşılığında satın aldı. Çarşamba günü yayınlanan bir rapora göre Apple, Qi kablosuz standardını esas alan kablosuz şarj teknolojileri mevzusunda uzmanlaşmış PowerbyProxi’yi bünyesine kattı.
 

Ayrıca Bkz.Nintendo’nun Animal Crossing oyunu kamp temasıyla mobil platforma geliyor

Auckland’lı teşebbüsçü Fady Mishriki tarafından 2007 senesinde kurulan firma insanların cep telefonu gibi günlük yaşamda sıklıkla kullandıkları aygıtları makbuza takmadan şarj edebilmelerine dayanakçı olmak emeliyle faaliyet gösteriyor. Raporda işletmenin şu anda 55 çalışan istihdam ettiği ve kablosuz şarj ile alakalı 300’den fazla tescile sahip olduğu da yer alıyor.
 
Apple’ın Teçhizat Mühendisliği’nden Mesul Kıdemli Başkan Yardımcısı Dan Riccio, mevzuyla alakalı yaptığı söylemede “PowerbyProxi takımı, kablosuz bir gelecek yaratmak için Apple’ın çalışmalarına büyük bir katkı sağlayacak” dedi.
 

Apple’ın kablosuz şarj standı “AirPower” yıla gelecek

Teknoloji devi geçen ay iPhone 8, 8 Plus ve iPhone X ile beraber kablosuz şarj teknolojisini de duyurmuştu. Bu aygıtlar, Belkin ve mophie’nin Apple Yetkili Bayilerinden temin edilebilen iki yeni kablosuz şarj matı dahil olmak üzere Qi standardını destekleyen şarj aksesuarlarıyla şarj edilebiliyor.
 
Firma kendi tasarımı olan ve 2018 senesinde piyasaya sürülecek AirPower adlı kablosuz şarj standıyla alakalı ön bilgi de vermiş vaziyette. AirPower sayesinde iPhone 8, iPhone 8 Plus veya iPhone X sahipleri Apple Watch Series 3 ve AirPods için sunulan kablosuz şarj kolisi de dahil olmak üzere aynı anda 3 değişik makineyi şarj edebilecekleri geniş bir şarj alanına sahip olacaklar.
 
Şu anda, iPhone 8 modelleri üçüncü taraf pedlerle şarj edilebiliyor ancak aktarım eforu 5 watt ile hudutlandırılmış vaziyette.

Kaynak : https://www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/haberleri/Apple-kablosuz-sarj-konusunda-uzmanlasmis-PowerbyProxiyi-satin-aldi.htm

Bir önceki yazımız olan Samsung'la eşyalarınızı kaybetmeyin başlıklı makalemizde connect, eşya ve internet hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Neffos, çerçevesiz ekranlı bir canavarla geliyor!

Neffos, çerçevesiz ekranlı bir canavarla geliyor!

Henüz model ismi emin olmayan ancak teknik özellikleriyle beraber tasarımı sızdırılan yeni uslu telefon, ilk …

Telefonunuzu Bırakın Biz Sizi Arayalım

İsim (gerekli)

Telefon (gerekli)

İşletme Türü (gerekli)

Mesajınız