fbpx
Anasayfa / Genel / Alphabet’ten uslu pabuç

Alphabet’ten uslu pabuç

Alphabet'ten uslu pabuç

Alphabet’in Verily kısmı, sıhhat odaklı giyilebilir teknoloji kullanımı mevzusunda yeni noktalar bulmaktan bırakmıyor gibi gözüküyor. CNBC kaynaklarının söylediklerine göre şirket, hareket ve ağırlığı ölçen, ve düştüğünüzü fark edebilen yeni bir prototip uslu pabuç geliştirdi.

Telefonunuzda kesinlikle ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri

Bu pabuç büyük bir gelişim olarak gözükmese de, izafi olarak ender bir özellik olduğu rahatlıkla söylenebilir. Bu kunduralar fitness pabuçları olmayacaklar ancak süratli ağırlık çoğalışını tanımlayabilecek konjestik kalp yetmezliğinin ehemmiyetli bir göstergesi ve yere düştüğünüzde bir bildirim yollayabilecek. Bu ikinci kısım, hareketlilik problemleri olan ancak yeniden de muhakkak bir bağımsızlık isteyen şahıslar için özellikle takviyeci olabilir.

Bu pabuçların hakikate dönüşüp dönüşmeyeceği ise henüz emin değil. Verily’nin u pabuçları geliştirmek için bir ortak aradığı ve “son aylarda” bu emelle bazı özel görüşmeler yaptığı söylenmekte. Ancak CNBC, projenin hâlâ devam edip etmediğini bilmeyi muvaffak olabilmiş değil.

Pabuçların geliştirilmesinin devam etmesi donakaltıcı olmaz. Bu kunduralar, Verily’nin şu andaki “yasaklayıcı olmadan ehemmiyetli medikal bilgi sağlayabilen teknoloji geliştirme” taktiğine uyacaklardır. Ayrıca kısa bir vakit evvel iptal edilen glikoz takibi yapan lens fikrinden daha hakikatçi oldukları da rahatlıkla söylenebilir…

Evvelki HaberApple, Microsoft’u Çok Kısa Bir Vakit Geçti Sonraki HaberSpotify, Gimlet Media’yı Satın Alabilir

Kaynak : http://www.chip.com.tr/haber/alphabet-akilli-ayakkabi-gelistirdi_80531.html

Bir önceki yazımız olan Spotify'dan podcast hücumu! başlıklı makalemizde gimlet, is-dunyasi ve multimedya hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

barkod oluşturma programı   barkod okutma programı Hakkında Bilgi İçin Tıklayınız Bir önceki yazımız olan …