Anasayfa / Haberler / Yerli helikopter ATAK 2’nin tasarımı nasıl olacak?

Yerli helikopter ATAK 2’nin tasarımı nasıl olacak?

Yerli helikopter ATAK 2’nin tasarımı nasıl olacak?

Bu kapsamda projeyi yürütmekte olan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) tarafından, helikopter için bir konsept tasarım paylaşılırken, projeye ilişkin bazı detaylar açıklandı.

ATAK 2 Taarruz Helikopteri ayakta durmaya elverişli geniş kabini ve arkadan rampa kapağı olan, katlanabilir iniş takımları ile tamamen TSK’nın operasyonel gereksinimleri göz önünde bulundurularak geliştiriliyor.

Artırılan faydalı yükü, modern aviyonik sistemleri ve düşürülmüş lojistik maaliyetleri ile yüksek performans sunacak olan Atak 2’ye, Genel Maksat Helikopteri Projesi kapsamında geliştirilen alt sistemler dahil edilecek.

Bunun yanı sıra 10 Ton Sınıfı Genel Maksat Helikopteri Projesi ile arama-kurtarma ve deniz üstü operasyonlara uygun, askeri konfigürasyona sahip olan 10 ton sınıfında bir genel maksat helikopteri geliştirilmek isteniyor.

20’den fazla personel kapasitesine, 170 knot azami hıza ve bin kilometre menzile sahip olacak şekilde geliştirilecek olan helikopter, kötü hava şartları için gelişmiş uçuş sistemlerine ev sahipliği yapacak.

:: Atak ve Atak 2 hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak : https://shiftdelete.net/atak-2-taarruz-helikopteri-goruntulendi

Bir önceki yazımız olan Razer Phone 120HZ ekran ile geliyor! başlıklı makalemizde razer, razer phone ve razer phone 120hz ekran hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Neffos, çerçevesiz ekranlı bir canavarla geliyor!

Neffos, çerçevesiz ekranlı bir canavarla geliyor!

Henüz model ismi emin olmayan ancak teknik özellikleriyle beraber tasarımı sızdırılan yeni uslu telefon, ilk …