Anasayfa / Haberler / Yazı tipleri için Shazam: WhatTheFont!

Yazı tipleri için Shazam: WhatTheFont!

Yazı tipleri için Shazam: WhatTheFont!

Sanki müzikleri tanıyan popüler Shazam uygulaması gibi WhatTheFont da anında yazı tiplerini bilmenizi sağlıyor ve hatta istediklerinizi satın almanızı basitleştiriyor. Ayrıca, sevdiğiniz bu yazı tipini sosyal medya üzerinden paylaşabiliyorsunuz. Uygulamanın makine öğrenimi ile 130 bin yazı tipi için dayanak sunduğunu da belirtelim. Ek olarak, uygulamanın son versiyonu tek görüntüdeki birden fazla yazı tipini tanıdığı gibi bağlı yazıları da tanıyor.

Dijital ya da basılı etraftaki metinlerde kullanılan yazı tiplerini tespit etmek için kullanabileceğiniz uygulamanın bir ilki hakikatleştirdiğini de belirtmek gerek. Değişik websitesi seçenekleri varken bunu ilk kere bir mobil uygulama ile asıllaştırmanız olası hale geliyor.

Şu an için uygulamayı yalnızca iOS platformu için indirebiliyorsunuz. Ne Yazık Ki, Android uygulaması ülkemiz için henüz sunulmuyor.

iOS için WhatTheFont indir App Store

:: Bu uygulama hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak : https://shiftdelete.net/yazi-tipleri-icin-shazam-whatthefont

Bir önceki yazımız olan Intel Optane SSD sürücüler uçuyor! başlıklı makalemizde 3d xpoint, depolama ve donanım hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Neffos, çerçevesiz ekranlı bir canavarla geliyor!

Neffos, çerçevesiz ekranlı bir canavarla geliyor!

Henüz model ismi emin olmayan ancak teknik özellikleriyle beraber tasarımı sızdırılan yeni uslu telefon, ilk …