Anasayfa / Haberler / Yaani, en çok indirilen uygulama oldu

Yaani, en çok indirilen uygulama oldu

Yaani, en çok indirilen uygulama oldu

Google‘la karşı uzun zamandır asabi olan Yandex, Türkiye’de pazar hissesini çoğaldırabilmek için Turkcell ile çalışmanın oldukça avantajlı olduğunu daha evvelden de belirtmişti. Şimdiyse bu iki dev firmanın ilk meyvesi de ortaya çıkmış oldu.

Yerli arama motoru Yaani duyuruldu!

Yerli arama motoru tertip edilen basın buluşması ile Turkcell tarafından duyuruldu. Türkiye’nin kapsamlı ve fonksiyonel ilk Türk arama motoru olacak olan Yaani, kullanıcılara değişik arama motorlarına rakip olacak bir performans taahhüt ediyor. Türk arama motoru Yaani bize neler sunacak? Basın buluşması sırasında özellikle logosuyla dikkat sürükleyen arama motoru buluşmaya katılan gazeteciler tarafından da alkışla karşılandı. Ülkemizin internet etrafındaki en …

Aynı zamanda aybir web tarayıcısı olan uygulama, mahallîleşmiş özellikleri sayesinde istediğiniz bilgilere değişik arama motorlarına göre daha süratli sunmayı vadediyor. Turkcell alıcılarına ilk indirmede 1 GB armağan internet koliyi eden serviste, ayrıca yapılan aramalarda kotadan yemiyor.

Hava gidişatını ve vaziyetini basitçe bilebilir, yakındaki lokantaları inceleyebilir, filmleri ve seanslarını bilebilirsiniz. Turkcell servisleri ile geçimli çalıştığı için aradığınız bir müziği anında Fizy üzerinden dinleyebilirsiniz. Aynı zamanda ülke gündemindeki son haberlerinden anını bilebiliyorsunuz. Türk gramer yapısına uygun bir arama motoru olduğu için ülkemizde de istihdam alanları yaratacak. Turkcell arama motoru pazarında kısa bir müddet içerisinde yüzde 25’lik bir orana erişmek istiyor. Yaani indirenlere 1 GB kota verecek. Ayrıca yaptığınız aramalar kotanızdan yemeyecek. Alt yapısından dolayı aramlarda Türk kullancılar için en doğru neticeler yansıtılacak.

Uygulamanın Android versiyonunu buradan, iOS versiyonunu ise buradan indirebilirsiniz.

:: Yaani hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak : https://shiftdelete.net/yaani-en-cok-indirilen-uygulama-oldu

Bir önceki yazımız olan Linux Mint 18.3 yeniliklerle geliyor! başlıklı makalemizde açık kaynak, flatpak ve güncelleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Neffos, çerçevesiz ekranlı bir canavarla geliyor!

Neffos, çerçevesiz ekranlı bir canavarla geliyor!

Henüz model ismi emin olmayan ancak teknik özellikleriyle beraber tasarımı sızdırılan yeni uslu telefon, ilk …