Anasayfa / Haberler / Windows 10 aktüellemesi 30 GB bilgi vazgeçiyor!

Windows 10 aktüellemesi 30 GB bilgi vazgeçiyor!

Windows 10 aktüellemesi 30 GB bilgi vazgeçiyor!

Öncelikle Windows işletim sistemi montajınızın ne kadar yeni olduğuna ve eskiki aktüelleme veya yeni montajlara göre 30 GB ebadının farklılık gösterebildiğini belirtelim. Sisteme göre Windows 10 64-bit versiyonunun 20 ile 35 GB ortamında yer kapladığını anekdot olarak düşelim. Kısacası, yükleme dosyaları neredeyse işletim sisteminin kendisi kadar.

Bu montaj dosyalarını silmenin ananesel usulü ise, Başlat tuşuna basıp Disk Arınma uygulamasını çalıştırmak ya da Dosya Gezgini’ni açmak ve arınmak istediğiniz değişmez disk sürücüye sağ tıklayıp Özellikler alternatifini seçmek. Buradan Genel sekmesinde Diski Pakle dedikten sonra altta göreceğiniz Sistem Dosyalarını Pakle alternatifini seçmeniz gerekiyor. Ardından istediğiniz kategorileri seçip silme operasyonunu hakikatleştirmeniz olası.

Bir öteki usul ise, Ayarlar>Sistem>Depolama sırasını takip etmek ve burada alt doğru inip Nasıl Alan Boşalttığımızı Değiştir alternatifine tıklamak. Buradan da Geçici Dosyalar ve Diskte Şimdi Yer Açın altındaki Windows’un Evvelki Versiyonlarını Sil alternatiflerinden ayarlama yapabilirsiniz.

:: Montaj dosyaları sizde ne kadar yer kapadı?

Kaynak : https://shiftdelete.net/windows-10-guncellemesi-30-gb

Bir önceki yazımız olan Face ID aldatılabiliyor! başlıklı makalemizde face id, face id ikizler ve face id ikizleri ayırt edemiyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Neffos, çerçevesiz ekranlı bir canavarla geliyor!

Neffos, çerçevesiz ekranlı bir canavarla geliyor!

Henüz model ismi emin olmayan ancak teknik özellikleriyle beraber tasarımı sızdırılan yeni uslu telefon, ilk …