Anasayfa / Genel / Samsung ile Apple davasında ilginç karar!

Samsung ile Apple davasında ilginç karar!

Samsung ile Apple davasında ilginç karar!

Teknoloji dünyasına yön veren iki devin arasındaki patent ihlalleriyle 2012 yılında Lucy Koh adlı bir savcı tarafından başlatılan dava sürecinde, geride bıraktığımız Pazar günü önemli bir karar alındı ve iki firmanın yeniden davaya katılarak Samsung’un Apple’a ne kadar ödeyeceğinin kararlaştırılmasına hüküm verildi.

Bu kararın öncesinde de davaya Amerikan Yargıtay’ı tarafından da ilginç bir müdahale gelmişti. Zira yaklaşık bir yıl önce bu patent ihlali davasının daha önceki davalarda olduğu gibi değil, farklı şekillerde değerlendirilmesi gerektiği ve bu yüzden tek bir ürün üzerinden düşünülemeyeceği belirtilmişti. Yani Samsung’un Apple’a bu patent ihlalleriyle nasıl bir maddi hasar verdiği, önceki davalarda olduğu gibi hesaplanmayacaktı.

Şimdi de Lucy Koh tarafından bir hüküm verildi ve bu hükümde, “Mahkeme, duruşmada verilen jürinin talimatlarının yasayı doğru bir şekilde yansıtmadığını ve ön yargılı talimatlar yüzünden jüri tarafından ilgili ürünün değerlendirmesini engellediğini tespit etmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Bu açıklamaların ardından Samsung kanadından da bir açıklama geldi ve “Alınan bu karara oldukça sevindik ve dört gözle bekliyoruz. Çünkü Yargıtay tarafından alınan bu kararla birlikte artık patent ihlallerinin bundan sonraki davalarda nasıl uygulanacağı tam anlamıyla değişecek.” denildi.

Apple ise şimdilik sessizliğini koruyor ve ne karar için ne de Samsung’un bu resmi açıklaması için herhangi bir şey söylemiş değil. Kısa süre içerisinde bu konuda Apple firmasından da bir açıklama geleceğini tahmin ediyoruz.

:: Samsung ile Apple arasındaki bu dava sizce nasıl sonuçlanacak?

Kaynak : https://shiftdelete.net/samsung-ile-apple-davasi-yeniden-alevleniyor

Bir önceki yazımız olan iOS 11.1 Beta 5 çıktı! başlıklı makalemizde Apple, geliştirici sürümü ve iOS hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

WhatsApp Image 2019-01-17 at 13.52.53

Barkod Etiket Yazma Programı

Barkodlu Etiket Nedir? Barkodlu etiket,  ürünlerin fiyatlarını sistem üzerinden gerekli yapıları kullanarak öğrenmeyi ve kullanmayı …