Anasayfa / Haberler / Intel Optane SSD sürücüler uçuyor!

Intel Optane SSD sürücüler uçuyor!

Intel Optane SSD sürücüler uçuyor!

Son jenerasyon katı hal statik sürücü teknolojisi olan Optane, 3D XPoint hafıza kullanan mahsuller için Intel tarafından kullanılan bir marka. Bu hafızalar, DRAM ile mukayese etildiğinde daha yoğun depolama sağlarken ananesel NAND SSD modellerine göre ciddi anlamda süratliler. Bu teknolojiyle bilgisayarınızın RAM için kullandığı yüksek süratli ancak düşük kapasiteli flaş bellek ile SSD’lerde kullanılan yüksek kapasiteli ancak daha düşük süratli hafıza arasındaki boşluk doldurulmaya çalışıyor. Intel, Optane yongalarının çok süratli olduğunu ve birkaç surat gigabaytlık DRAM satın almaya mukayeseyle, çok daha düşük maliyet ile devasa bir hafıza havuzu oluşturulabileceğini belirtiyor.

900P sıralı okumada 2,500 MB/s ve sıralı yazmada 2,000 MB/s süratlerine erişebiliyor. U.2 ve HHL form etkenlerine sahip 280 GB model 389 dolar ve yalnızca HHL olan 480 GB model 599 dolar maliyet yaftasına sahip.

Intel daha ufak M.2 Optane Memory modüllerini 16 GB ve 32 GB kapasitelerle bu senenin başlarında sunmuştu. Bunlar ile mevcut statik sürücülerin bitirilmesi ve SSD eşi süratlerin sunulması tasarlanmıştı. Öte yandan, hakikat 3D XPoint eforunu sunan SSD, şimdiye dek yalnızca 1,520 dolar maliyetle satılan ve sunucular ile müesseseler için sunulan Optane DC P4800X modeliydi.

:: Intel Optane SSD sürücü almayı düşünüyor musunuz?

Kaynak : https://shiftdelete.net/intel-optane-ssd-suruculer-ucuyor

Bir önceki yazımız olan Galaxy Note 8 donuyor mu? başlıklı makalemizde galaxy note 8, galaxy note 8 problem ve note 8 hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Neffos, çerçevesiz ekranlı bir canavarla geliyor!

Neffos, çerçevesiz ekranlı bir canavarla geliyor!

Henüz model ismi emin olmayan ancak teknik özellikleriyle beraber tasarımı sızdırılan yeni uslu telefon, ilk …