Anasayfa / Genel / Instagram’ın Öyküler Özelliği, Snapchat’i Büyük Bir Farkla Geride Vazgeçti

Instagram’ın Öyküler Özelliği, Snapchat’i Büyük Bir Farkla Geride Vazgeçti

Instagram’ın Öyküler Özelliği, Snapchat’i Büyük Bir Farkla Geride Vazgeçti

Instagram’ın Snapchat’deri esinlenerek kendi platformuna dahil ettiği Öyküler özelliği, Snapchat’i neredeyse ikiye katlayarak geride vazgeçmeyi muvaffak oldu.

Andıracak olursanız uzun bir zaman evvel Facebook, özellikle gençlerin etkin bir biçimde kullandığı Snapchat’in var olmasını sağlayan anlık öykü paylaşımı özelliğini Instagram platformuna “Öyküler” ismiyle taşımıştı.

Başlarda Instagram’a ve hemen ardından WhatsApp ve Facebook Messenger’a da ilave edilen bu özellik aşırısıyla kavga mevzusu olurken Mark Zuckerberg, geçtiğimiz günlerde yaptığı söylemede Instagram öykülerinin günde 300 milyondan fazla kullanıcıya eriştiğini duyurdu.

Snapchat tarafında ise kullanıcıların Snap’leri günde takribî 170 milyon bireye erişirken bu sayı her geçen gün geriye gidiyor. Instagram’da ise öyküler özelliği yeni marifetlerle daha da alaka çekici bir hal alırken Facebook’un öbür sosyal ağlarında öyküler özelliği yeterince alaka görmüyor.

Kaynak : https://teknosafari.com/instagramin-hikayeler-ozelligi-snapchati-buyuk-bir-farkla-geride-birakti/

Bir önceki yazımız olan PlayStation Plus Kasım ayı oyunları açıklandı başlıklı makalemizde PlayStation Plus Kasım ayı oyunları açıklandı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Restaurant Adisyon Sistemleri

Restaurant Adisyon Sistemi Restoranlara aileleriyle birlikte güzel bir akşam yemeği yemek isteyen insanlar gelmektedirler ve …