Anasayfa / Genel / Facebook, bir şeyler peşinde!

Facebook, bir şeyler peşinde!

Facebook, bir şeyler peşinde!

İnternette paylaştığınız her şeyin bir yerlerde bakiye dek hayatını sürdüreceği görüşü, muhtemelen çoğu defa doğru. Ancak paylaştığımız utanç verici gönderiyi silebilmek veya ailemizden, iş dostlarımızdan gizleyebilmek, genellikle bize yetiyor.

Bazı Facebook kullanıcıları ise daha kaygı verici bir gidişatla karşı karşıyalar. Venturebeat’e göre bazı kullanıcılar, gönderilerin sağ üstündeki açılır menüde silme alternatifini göremiyorlar ve bu sebeple gönderilerini silemiyorlar. Bununla beraber alternatifin mobil sitede ve uygulamalarda görünmeye devam ettiği söyleniyor.

It’s anekdot just you…!
…Facebook seems to have removed the “Delete post’ option

WTF? pic.twitter.com/z83clEAIxX

— Matt Navarra @MattNavarra 17 Kasım 2017

Gönderileri silme alternatifinin daha az kullanılan “Aktiflik Günlüğü” altında saklandığı söyleniyor. Böyle bir saldırı, bir hayli kullanıcıyı gönderilerini silmekten vazgeçirmeye yetebilir.

Facebook’un bu cins bir farklılığı test ediyor olması mümkün. İşletmenin gönderileri silmemizi istememesi için birkaç sebebi olabilir. Misalin daha önceki gönderiler reklam algoritmalarında kullanılıyor ve “Hatıralar” gönderileri sayesinde aşırıdan etkileşim oluşturmaya dayanakçı oluyor. Bunun yanında Facebook, olası olduğu kadar çok şey paylaşmamızın ve paylaştıklarımızı öylece vazgeçmemizin kendisi açısından daha hasılatlı olacağını düşünüyor.

Venturebeat’e göre bu farklılık, “daha çok kullanıcıyı mobile taşımaya müteveccih alaycı bir strateji” dahi olabilir.

Bu yeni özellik hakikate dönüşmese dahi Facebook’un hesap bilgilerinin yedeğini gizlediğini ve sildiğiniz resimlerin Mark Zuckerberg’in değişmez diskinde bir yerlerde kalmış olabileceğini andırdıralım.

Evvelki HaberUnlocker ile silinmeyen dosyaları silin! Sonraki HaberApple Park’ı Herkes Ziyaret Edebilecek!

Kaynak : http://www.chip.com.tr/haber/facebook-silme-ozelligini-gizledi_72835.html

Bir önceki yazımız olan Apple Park artık herkese sarih! başlıklı makalemizde Apple, ipad ve iPhone 8 hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

WhatsApp Image 2019-01-17 at 13.52.53

Barkod Etiket Yazma Programı

Barkodlu Etiket Nedir? Barkodlu etiket,  ürünlerin fiyatlarını sistem üzerinden gerekli yapıları kullanarak öğrenmeyi ve kullanmayı …