Anasayfa / Haberler / E-Bağış platformu SosyalUp tanıtıldı

E-Bağış platformu SosyalUp tanıtıldı

E-Bağış platformu SosyalUp tanıtıldı

Bağışçı haklarını tanıyan transparan, hesap verebilir dernek ve vakıflarla, bağışçıları bir araya getirmek emeliyle kurulmuş bir platform olan Sarih Sarih, bireylere ve müesseselere 15 alanda fark yaratan rakamı 56’ya erişen sivil toplum kuruluşlarını keşfedebilmeleri isterlerse destekleyebilmeleri için bir platform sağlıyor. Sarih Sarih ismine konuşan Renay Onur,

“Dünyadaki 136 ülkede müesseselere bağışçılık açısından Türkiye ne yazık ki sondan 18. sırada bulunuyor. Türkiye’de birey başı Sivil Toplum Kuruluşu’ya bağış her 1000 TL’de 7 kuruş ve insanlar yaptıkları bağışı müesseseye yapmıyor. ABD’de ise Sivil Toplum Kuruluşu’ya bağış her 1000 TL’nin 2 lirası. Sarih Sarih olarak insanları ve Sivil Toplum Kuruluşu’ları birbirine güvenebilecekleri, transparan bir düzlemde bir araya getiriyoruz” dedi.

Aktiflikte BKM’nin e-bağış mevzusunda misal teşkil edip sosyal fayda alanında en etkin müesseselerden bir tanesi olduğunu anımsatan BKM Genel Müdürü Dr. Soner Canko, SosyalUp’ın sosyal teşebbüsler, Sivil Toplum Kuruluşu’lar, sivil teşebbüsler için yaratacağı tesiri şöyle söyledi:

“BKM olarak, bağış yapmanın, paylaşmanın daha adaletli ve farkında bir cemiyetin anahtarlarından bir tanesi olduğuna inanıyoruz. SosyalUp ile müessesesel ve fertsel anlamda doğru kaynağa süratli ulaşılabilirliği sağlayan, kaliteli içerikleri kamuoyuyla paylaşan ve sosyal fayda emeliyle çalışan her kesimi destekleyecek bir bağlantı platformunu yaşama geçirdik. BKM Express ile yarattığımız e-bağış tesirinin bir eşini sosyal fayda alanında yaratıp bu alanda çalışan herkese yardım olmak istiyoruz.”

Kaynak : https://shiftdelete.net/e-bagis-platformu-sosyalup-tanitildi

Bir önceki yazımız olan BMW M5 performans parçaları duyuruldu! başlıklı makalemizde bmw, bmw m performance ve BMW M5 hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Neffos, çerçevesiz ekranlı bir canavarla geliyor!

Neffos, çerçevesiz ekranlı bir canavarla geliyor!

Henüz model ismi emin olmayan ancak teknik özellikleriyle beraber tasarımı sızdırılan yeni uslu telefon, ilk …