Anasayfa / Genel / Avustralya’nın İnternet Kablolarını Çiğneyen Papağanlar!

Avustralya’nın İnternet Kablolarını Çiğneyen Papağanlar!

Avustralya'nın İnternet Kablolarını Çiğneyen Papağanlar!

Avustralya’da, tepeli papağanların, internet sağlayıcısı geniş bant kablolarını çiğneyerek verdikleri hasarın bilançosu 61 bin dolar.

BBC’nin haberine göre, Avustralya’nın Milli Geniş Bant Ağı NBN, ülkeye has “tepeli papağanlar” tarafından çiğnenen kabloların onarımına 61 bin dolar harcandığına söyledi. NBN, her gün zararlı yeni kablolar bulunması sebebiyle faturanın çoğalacağından evham ediyor. 

Meyve, kabuklu yemiş ve ağaç kabuğuyla beslenen tepeli papağanların, uzmanlar kabloların rengi ya da duruşuna aldanmış olabileceği düşünülüyor. Yetkililerin artık, kuşlardan gözetmek için onarılan kabloları, her biri takribî 10 dolar olan malzemeyle kapladığı kaydolundu.

3 milyar dolara mülk olan geniş bant ağı Avustralya ulusunca yavaş olmakla tenkit etiliyor. Kısa vakit evvel yayımlanan bir rapora göre, ağ, internet süratinde dünyada 50’nci sırada bulunuyor. Papağanların atağıyla beraber şayet internet ağında olan kasvetler çoğalmaya devam ederse, Avustralya hükümeti gün geçtikçe daha büyük tenkitlere uğrayacağı düşünülüyor. 

Başka Bir Deyişle sarihçesi internet alt yapısıyla alakalı onlarca mesele dinlemiştik, ama papağan kemirmesi meselesini biz de ilk kere dinliyoruz. Umarız bizim ülkemizdeki internet sağlayıcılarının meseleleri de “papağanlardan” kaynaklanıyordur. 

Kaynak : http://www.webtekno.com/avustralya-nin-internet-kablolarini-cigneyen-papaganlar-h35991.html

Bir önceki yazımız olan Xiaomi Redmi 5 Plus'ın Yeni Bir Görüntüsü Çıktı başlıklı makalemizde xiaomi redmi 5 plus görüntüsü ve xiaomi redmi 5 plus render hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

WhatsApp Image 2019-01-17 at 13.52.53

Barkod Etiket Yazma Programı

Barkodlu Etiket Nedir? Barkodlu etiket,  ürünlerin fiyatlarını sistem üzerinden gerekli yapıları kullanarak öğrenmeyi ve kullanmayı …